Hlavní informace

GRAFOMOTORIKA A KOORDINACE

Ucelený program pro nácvik koordinace pohybu a grafomotoriky
MUDr. Věra Kleplová, Dobra Pilná
Prodejní cena: 299 Kč
Array
(
)
Customfields: 1
Skladem
Výrobce: Pasparta

Kniha Grafomotorika a koordinace řeší problém grafomotoriky z jiného úhlu, než je obvyklé. Autorky vycházejí z poznání, že při řešení i zdánlivě ohra­ničeného problému je nutné aplikovat celostní přístup. Dítě je třeba vnímat jako celek, v němž se vše propojuje. Kniha poukazuje na souvislosti mezi koordinací a grafomotorikou a nabízí soubor cvičení, po jehož zvládnutí dojde ke zlepšení v oblasti grafomotoriky.

Ke cvičení si děti za pomoci rodičů či učitelů v MŠ, ZŠ vyrobí postavu z PET lahve. Ta je doprovází po celou dobu cvičení a dítě motivuje. Některé cviky jsou rovněž doprovázeny motivačními říkankami.

Kniha je určena všem dětem – jak těm, které grafomotoriku a koordinaci zvládají, tak především těm, které mají s grafomotorikou problémy. Autorky doporučují cvičení podle publikace zejména dětem předškolního věku, dětem s odkla­dem školní docházky a dětem, kterým byly diagnostikovány některé z následují­cích obtíží: ADHD, Aspergerův syndrom, autismus a v nejmladším školním věku specifické poruchy učení (SPU). Zapojit se však může každé dítě již ve věku od 2 let.

Kniha je určena pro individuální i skupinovou práci s dětmi, a to doma, v mateřské či základní škole, ale i v poradnách nebo při volnočasových aktivitách dětí.

MUDr. Věra Kleplová a Dobra Pilná jsou zkušený a osvědčený autorský tým. Za jejich poznáním stojí léta praxe, láska k dětem a touha přispět k jejich zdravému vývoji. Dětská lékařka MUDr. Kleplová se věnuje nápravnému cvičení dětí a poradenství v oblasti pohybu od 70. let 20. století. Vytvořila Celostní program vývoje MUDr. Věry Kleplové, jehož součástí je i tato publikace. Vede vlastní pohybové studio. Dobra Pilná je autorkou ilustrací a doprovodných říkanek pro děti.

 

(( obálka ))

(( obsah ))

(( ukázka 1 - ukázka 2 ))

 

Brožované, A5, 160 stran, 299 Kč

 

První, brož.
978-80-88290-22-3
160
6/2021