Hlavní informace

Matyášovy příběhy – 2. část

o správném chování - kniha s piktogramy
Vlasta Hurtíková
Prodejní cena: 215 Kč
Array
(
)
Customfields: 1
Skladem
Výrobce: Pasparta

Tato kniha se zaměřuje na chování dětí a dospělých v různých společenských situacích a snaží se nás vést správným směrem. Je psána formou piktogramů/symbolů, které mají usnadnit porozumění textu a je určena dětem předškolního věku a dětem se speciálními vzdělávacími potřebami, především dětem s poruchou autistického spektra.

Sociální situace, jako například návštěva zubaře, knihovny, či přecházení silnice, může dětem s PAS činit nemalé potíže, neboť většina těchto dětí má narušenou schopnost představivosti a mnohdy nedokáže správně vyhodnotit tyto situace a přizpůsobit jim své chování. Kniha obsahuje scénky z běžného života a je určena k nácviku sociálních dovedností. Děti se za pomocí rodičů, učitelů, či asistentů mohou připravit na různé společenské situace a poté vyzkoušet „nacvičené“ situace v běžném životě.

Kniha obsahuje tři příběhy: 

1. U zubaře - Matyáš jde s maminkou k zubaři. Poukazuje nejen na správné chování pacienta v čekárně a ordinaci, ale i na správný přístup lékaře k pacientovi.

2. Na silnici - Matyáš se svým bratrem Honzou na přechodu pro chodce. Poukazuje nejen na pravidla při přecházení silnice, ale i na to, jak pomoci druhým při dopravní nehodě.

3. V knihovně - Matyáš si chce půjčit knihu. Poukazuje na správné chování v knihovně.

 

Barevný tisk na tvrdém papíru, 210 x 297 x 8 mm, kroužková vazba, obálka laminována, 55 stran

První, krouž.
8/2020