Hlavní informace

Než mě škola zavolá - Zima

Aktivity pro zimní měsíce
Ivana Vlková
Prodejní cena: 89 Kč
Array
(
)
Customfields: 1
Skladem
Výrobce: Pasparta

Ivana Vlková

Metodika: Eva Svobodová, Spolupráce na koncepci: Doris Rosenkrancová

Ilustrace: Libor Drobný

 

Hledáte materiál pro práci s předškolními dětmi, který vám vydrží na celý školní rok? Chcete děti dobře připravit na vstup do školy a rozvíjet ty dovednosti, které jsou nezbytné pro úspěšné osvojení čtení, psaní a počítání? Hledáte materiál, jenž snadno vřadíte do školního vzdělávacího programu, protože koresponduje s tématy rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání? Pak je tato řada určena právě vám.

Soubor Než mě škola zavolá se skládá ze čtyř pracovních sešitů s aktivitami, které vznikly z potřeb praxe mateřských škol a jež navazují na RVP PV. Každý sešit obsahuje 24 pracovních listů se cvičeními, která zábavnou formou rozvíjejí sluchové vnímání, zrakové vnímání a rozlišování, jemnou motoriku a grafomotoriku, předmatematické představy, paměť, a další oblasti vývoje předškoláka nezbytné pro budoucí osvojení trivia. Děti se během práce s listy naučí i prostě naslouchat, udržet pozornost u mluveného textu bez zrakové opory, zvyknou si na soustředěnou práci, na to, že musejí dobře porozumět pokynu a zadání a reagovat na ně. Úkoly jsou koncipovány tak, aby děti bavily, umožnily zapojení co nejvíce smyslů a rozvíjely zejména ty oblasti, které děti před vstupem do školy plošně zlobí a ve kterých ještě pokulhávají. Se sešity se dá velmi dobře pracovat i v domácím prostředí.

Listy zpracovávají témata tak, jak je přináší školní rok. Najdeme zde pracovní listy k jednotlivým svátkům, zvykům a tradicím (jako je např. sv. Václav, vznik republiky, advent, sv. Barbora, masopust, Velikonoce atd.), ale i péči o zdraví, životní prostředí, režim dne, činnosti typické pro jednotlivá roční období atd.

Každý sešit je doplněn metodickými pokyny. Ty ukazují, jak s daným listem pracovat, jaké jsou jeho výstupy, ale i jak ho zařadit do dalších aktivit k danému tématu v mateřské škole.

Celý materiál podporuje pozitivní přístup ke světu, rozvíjí prosociální cítění a občanskou zodpovědnost.

Sešity doplňují hravé ilustrace Libora Drobného, známého dětského ilustrátora.

 

Sešit formátu A4, 24 pracovních listů, 89 Kč

(( obálka ))

(( ukázka ))

 

V případě zájmu o objednávku většího počtu titulů v cenově výhodných kombinacích (balíček dvou libovolných titulů, nebo balíček všech čtyř titulů vydávaných v edici), např. pro Vaši mateřskou školu, kontaktujte, prosím:

Lucie Ungrová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 606 917 696

První
978-80-88290-90-2
24 pracovních listů
8/2021