Hlavní informace

Orientace v čase a prostoru I, základní sada

Obrázkové karty vhodné pro práci s dětmi doma, ve školce i ve škole
Prodejní cena: 149 Kč
Array
(
)
Customfields: 1
Skladem
Výrobce: Pasparta

<< video s kartami >>

 

Jaké části dne a roku rozeznáváme? Jak jdou za sebou měsíce v roce? Jak dlouho snídám? Jak dlouho mi trvá cesta pěšky do školy nebo autem na výlet?

Za pomoci těchto karet si děti hravým způsobem osvojí pojmy spojené s orientací v čase a prostoru. Jsou určeny pro děti v předškolním a mladším školním věku, tedy v období, kdy si děti pojmy spojené s vnímáním času a prostoru utvářejí a kdy si je upevňují. Jejich dobré ukotvení je důležité i pro celkovou školní úspěšnost. Lepší orientace v prostoru a strukturování času vede navíc děti nepřímo i k lepšímu plánování aktivit, času a činností, tedy aktivit, jež nás provázejí po celý život.

Na tuto základní sadu navazuje sada s aktivitami, která se více zaměřuje na dějové posloupnosti a činnosti v jednotlivých fázích dne a roku.

Základní sada obsahuje tyto piktogramy:

Ráno, dopoledne, v poledne, odpoledne, večer, noc, jaro, léto, podzim, zima, leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, čtvrt hodiny, půl hodiny, tři čtvrtě hodiny, celá hodina, školní rok, prázdniny, zimní dovolená, letní dovolená.

 

Celkem 30 barevných karet s návodem na použití. Formát 53 x 75 mm, baleno v praktické krabičce, cena 149 Kč.

 

První
978-80-88290-36-0
sada 30 karet v krabičce
10/2019