Hlavní informace

Pohádky s piktogramy

KOČIČKA JULINKA - KOZLÍCI ROHATÍ
Hurtíková, Vlasta
Prodejní cena: 245 Kč
Array
(
)
Customfields: 1
V dotiskuskladem.png
Výrobce: Ostatní

 

Volné pokračování knihy "Kocourek Matýsek".

První příběh "Kočička Jůlinka" je volným pokračováním knihy "Kocourek Matýsek". Hlavní hrdinkou je krásná a pracovitá kočička, o jejíž ruku se uchází spousta nápadníků. Každý z nich se předvádí, jak nejlépe umí, avšak kočička je odmítá. Podaří se kocourkovi Matýskovi získat její přízeň?

V druhém příběhu "Kozlíci rohatí", jsou hlavními hrdiny 3 kozlíci, kteří při svém putování za zelenou trávou, musí přejít přes most, pod nímž žije krutý obr. Kozlíci musí přijít na to, jak se bezpečně dostat na druhou stranu mostu.

Kniha je psána formou piktogramů/symbolů. Je určena dětem, které mají potíže s porozuměním  psaného a mluveného slova, zejména dětem s poruchou autistického spektra a vývojovou dysfázií.

Jednoduchý příběh se snadno srozumitelnými texty, přizpůsobenými jazyku piktogramů, usiluje o poskytnutí větší samostatnosti těmto dětem a stimuluje jejich představivost. Díky symbolům děti pochopí význam slov, snadno si je zapamatují a naučí se je používat v denním životě.

Text byl upraven pro snadné čtení, byla omezena symbolická slova, metafory a abstraktní pojmy. Barevná výplň rámečků rozlišuje slovní druhy. Ilustrace měly za úkol maximální konkrétnost a lepší chápání vizuální komunikace.

Věty se v knize často opakují, což usnadňuje porozumění textu i jeho čtení a výsledkem je nadšení a spokojenost čtenáře se svou schopností pochopit příběh i v případě, kdy nedokáže přečíst všechna slova.

Tato iniciativa usiluje o přiblížení a stimulaci cesty k četbě každému a pomáhá prolomit bariéry izolace a porozumět světu fantazie mnoha dětem.

 

První
978-80-905542-1-4
64
2014