Hlavní informace

S Orlíkem Prahou – Malá Strana

Ilustrovaný průvodce Malou Stranou
Jana Bačová Kroftová, Denisa Kirschnerová
Prodejní cena: 269 Kč
Array
(
)
Customfields: 1
Skladem
Výrobce: APLA Praha

Díky této bohatě ilustrované knize se mohou děti a všichni další zájemci vydat na dobrodružnou výpravu za památkami, pověstmi a osobnostmi spojenými s historií Malé Strany. Průvodcem jim bude chlapec Orlík a holub Emil, kteří dětem ukáží všechna známá i méně známá zákoutí této kouzelné čtvrti.

Čtenáři se například dozví, co je maskaron, kam chodíval na kávu Wolfgang Amadeus Mozart, či jména stavitelů chrámu sv. Mikuláše. Nechybí ani návštěva u Johna Lennona či pátrání po trase první autobusové linky v Čechách. Text obsahuje informace o významných dějinných událostech, osobách i jednotlivých stavbách. Děje se tak pomocí poutavě vyprávěných příběhů, na které navazují kvízy a hádanky, které děti řeší. Jsou tak vtaženy do dění, texty a ilustrace podporují jejich fantazii a po pozorném přečtení a případné procházce po ulicích této čtvrti mohou vyluštit šifrovací tabulku, která odhalí jméno památky, na níž se nachází strážce Malé Strany.

Kniha je určena pro všechny zvídavé děti i jejich rodiče. Je vhodná i pro školní kolektivy, kdy se čtenáři nenásilnou formou dozvídají informace o dějinách a výtvarném umění. Je tak možné použít jiv hodinách dějepisu, výtvarné výchovy a dalších předmětech. Stačí ji jen vzít a vyrazit do ulic za dobrodružstvím.

Publikace volně navazuje na díl S Orlíkem Prahou – Staroměstské náměstí.


Bohatě ilustrováno, doplněno o mapy a strany s úkoly.

 

První
978-80-87690-16-1
1/2016