Hlavní informace

STEPS – Skupinový terapeuticko-edukační program pro sourozence dětí s poruchami autistického spektra

Manuál k vedení programu a materiál v online podobě
David Havelka
Prodejní cena: 350 Kč
Array
(
)
Customfields: 1
Skladem
Výrobce: Pasparta

Pokud je v rodině dítě s hendikepem, v tomto případě s autismem, může dojít k tomu, že se často zapomíná na jeho zdravého sourozence. Minimálně to může dítě takto pociťovat. Zdraví sourozenci jsou v takových případech konfrontováni s celou řadou stresorů, které u nich zvyšují riziko rozvoje duševních obtíží a adaptačních problémů.

Protože se jedná o doposud značně opomíjenou skupinu dětí, je hlavním cílem této publikace představit jednu z možností jejich podpory – program STEPS (Skupinový terapeuticko-edukační program pro sourozence dětí s autismem).

Program se zaměřuje na posilování sourozeneckého vztahu, předání vědomostí o autismu a nácvik řešení problémů spojených se životem se sourozencem. Staví na jasném teoretickém podkladě (kognitivně-behaviorální terapie, zážitkově reflektivní učení) a prošel výzkumným zhodnocením, které ukázalo, že vede k pozitivním změnám ve stanovených cílových oblastech. Účastníky i rodiči je pozitivně přijímán.

Kniha je rozdělena na tištěnou a elektronickou část. V tištěné části jsou popsána teoretická východiska, výzkum a zejména konkrétní podoba programu STEPS. Elektronická část pak obsahuje materiály pro praktickou aplikaci programu.

Komplet tak představuje jedinečný nástroj pro odborníky pracující s dětmi (zejména psychology, psychiatry, speciální pedagogy), kteří vedou sourozenecké skupiny nebo o zavedení podobného programu uvažují. Inspiraci v něm však mohou najít i rodiče.

 

Brožované, 200 stran v tištěné podobě a 152 stran v elektronické podobě, cena 350 Kč

 

Elektronický manuál:

https://pdf.pasparta.cz/stahovani/b253a0

(Manuál je možné si stáhnout jako zazipovaný soubor na stránce tohoto souboru a uložit jej na disk počítače. Pro otevření souboru je třeba zadat heslo, které naleznete na straně 10 tištěné části.)

 

První, brož.
978-80-88290-49-0
200 stran v tištěné podobě a 152 stran v elektronické podobě
6/2020