Hlavní informace

ADHD ze všech stran

Pro odborníky, učitele a rodiče

18. 2. 2021
Prodejní cena: 990 Kč
Array
(
)
Customfields: 1
Skladem
Výrobce: Pasparta

Kdo, jak a kdy určuje v České republice diagnózu ADHD? Jaké jsou aktuální trendy v medikaci? Jaké jsou klíčové momenty a riziková období ve výchově dítěte s ADHD? Jak budovat pozitivní vztah ke vzdělávání u dětí s ADHD a jak sestavit funkční individuální vzdělávací plán? Jaké možnosti máme z hlediska hledání přístupu a terapie při práci s dětmi s ADHD?

Online konference nabídne pohled na ADHD z různých stran. Zazní zde názor dětského psychiatra, rodiče, pracovníků školy (ředitele, učitele, školního psychologa), speciálního pedagoga a také terapeuta.

 

Program odborné konference:

9.00-9.05 Zahájení

9.05-10.05 ADHD pohledem dětského psychiatra

Jaké jsou somatické projevy ADHD? Jaká je v České republice možná cesta k diagnóze, kdo, jak a kdy ji určuje? Proč je pro dítě a rodiče dobré diagnózu znát, kdy naopak může dítěti škodit? Kdy je vhodné dítě medikovat, jaká jsou úskalí a jaké naopak výhody medikace? A jaké jsou aktuální trendy v léčbě ADHD? To jsou některé z otázek, na které se pokusí odpovědět tento příspěvek.

MUDr. Martina Stegerová – vedoucí psychiatr v nestátním zdravotnickém zařízení MUDr. Stegerová s.r.o. – psychiatrická ambulance pro děti a dorost Kosmonosy

10.05-11.05 Máme doma dítě s ADHD – zkušenosti a rady rodičů

Příspěvek se zaměří na klíčové momenty a na riziková období ve výchově dítěte s ADHD. Mezi ně patří např. vstup dítěte do školky/školy nebo období puberty a dospívání. Pokusí se odpovědět na konkrétní otázky, např. co dělat, když dítě odmítá chodit do školy, jak řešit závislostní chování či jak řešit problematické vztahy se svým okolím. Přednášející nabídne pohled nejen rodiče, ale i terapeuta, na to, jak dítě podpořit v jeho silných stránkách a kompenzovat dopady poruchy.

Mgr. Markéta Závěrková – terapeutka, která ve své praxi pracuje s dětmi i dospělými s ADHD, a zároveň je matkou synů s ADHD.

11.05-11.20 Přestávka

11.20-12.15 Dítě s ADHD ve škole

Přednášející nabídnou pohled ředitelky školy, učitelky a školní psycholožky na otázky spojené s edukací žáka s ADHD. Zaměří se na to, jak pracovat s dítětem s ADHD v průběhu školní docházky, zejména v jejím začátku. Rozeberou otázku, jak budovat pozitivní vztah ke škole a ke vzdělávání obecně a jak dítě s ADHD hodnotit. Vysvětlí, kdy má dítě nárok na podporu asistenta pedagoga, k čemu může pomoci individuální vzdělávací plán (IVP) a jak funkční IVP sestavit.  Neopomenou ani oblast, jak řešit krizové situace ve škole. Zaměří se také na spolupráci uvnitř školního poradenského pracoviště.

PhDr. Jitka Kendíková – ředitelka ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského

PhDr. Veronika Vitošková, PhD. – školní psycholožka a metodička prevence na ZŠ a gymnáziu

12.15-13.15 Možnosti terapie aneb nebojte se spolupráce s terapeutem u dětí s ADHD

Přednášející nabídne pohled na diagnózu ADHD z úhlu speciálního pedagoga a terapeuta. Jak poznám, že má dítě ADHD? Jaké jsou projevy této poruchy? Je dítě pouze nevychované a líné, nebo za projevy chování stojí právě jeho diagnóza? Jaké jsou nejčastější obtíže spojené s ADHD (např. poruchy učení, problémové chování aj.)? Jaké jsou vhodné intervenční metody a techniky při práci s dětmi s ADHD (např. nácviky sociálních dovedností, řešení konfliktních situací apod.)? Jaké jiné možnosti máme z hlediska hledání přístupu a terapie při práci s dětmi s ADHD? To jsou některé z otázek, na které se příspěvek pokusí odpovědět.

Mgr. Jaroslava Budíková – speciální pedagožka a terapeutka, pracuje v  pedagogicko-psychologické poradně pro Prahu 11 a 12.

 

Termín konání konference: 18. 2. 2021

Cena: 990 Kč

Celá konference bude probíhat online. Po úhradě konferenčního poplatku Vám s předstihem bude zaslán link pro sledování jednotlivých přednášek. V případě potřeby dalších informací nás neváhejte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Termín konání 18. 2. 2021
Místo konání

Online konference