Hlavní informace

Kreativní aktivity a hry

- pro děti ve výuce i ve volném čase, od 5 do 8 let

Praktický workshop pro pedagogy i rodiče, 24. 11. 2021
Prodejní cena: 890 Kč
Array
(
)
Customfields: 1
Skladem
Výrobce: Pasparta

Jak využít principů hry Minecraft při výuce základních geometrických tvarů? Jak děti při hraní divadla učit časové posloupnosti? Jak efektivně spojit pohyb a přednášení básniček a písniček? To jsou jen některé z aktivit a oblastí, na které se během svého workshopu zaměří zkušená lektorka s dlouhodobou zkušeností s prací s dětmi ve škole i při volnočasových aktivitách.  

Děti si dokáží nejvíce informací zapamatovat při činnostech, které jsou kreativní a pracují s jejich spontánním chováním. Učí se tedy především zážitkem, který v něm daná hra vyvolává. Prostřednictvím hry si mohu děti osvojit, jak základní pojmy, tak i fakta a generalizace.  Základní metodou pro práci s děti při aktivitách by tedy měla být hra, která musí vycházet ze zájmů dětí.

Tento praktický workshop si klade za cíl pedagogům a dalším zájemcům zprostředkovat řadu kreativních nápadů a předat jim typy na aktivity, které nenásilnou formou zprostředkují potřebné vědomosti a přispějí k udržení jejich pozornosti při osvojování si nových pojmů či řešení problémů.

Z obsahu:

  1. Prožitkové učení a jeho principy.
  2. Hry pro vnímání vlastního těla a získání informací o spolužákovi.
  3. Aktivity doprovázející mluvené slovo pohybem, anebo jak na jednodušší zapamatování básničky či textu obecně.
  4. Hry pro volný čas vedoucí k procvičení znalostí a dovedností, modifikace společenských her.
  5. Jak na vizualizované básničky a písničky a hry s nimi.
  6. Zapojení rozkreslených příběhů do výuky.

Účastníci praktického kurzu získají informace, díky kterým rozšíří svůj repertoár her a pohybových aktivit při práci s dětmi. Naučí se do her zapojovat děti adekvátně jejich věku a dovednostem. Odnesou si modifikace her, které budou odpovídat prostředí jejich vlastní třídy. Naučí se nové básničky a písničky. Lektorka neopomene ani specifika práce s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami.

Workshop je určen pro všechny pedagogy mateřských škol, základních škol, pedagogy volného času, asistenty pedagoga a další zájemce.

Akreditováno MŠMT.

Přednášející:

Mgr. Dana Cejpková,
speciální pedagožka, spoluzakladatelka integrační mateřské školy, projektová manažerka SSC AV, cvičitelka TJ Sokol Libeň. Lektorka oblíbeného workshopu Pohybové a zájmové aktivity pro děti s SPU.

Termín konání:

24. 11. 2021, od 9:00 do 15:00

Místo konání:

Sokol Libeň, Praha

Cena semináře:

890 Kč

Jak seminář objednat?

Vyplněním objednávky na www.pasparta.cz, nebo na mailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde Vám také rádi odpovíme na případné další dotazy.

Čas konání 9:00 - 15:00
Termín konání 24. 11. 2021
Přednášející

Mgr. Dana Cejpková

Místo konání

Sokol Libeň, Praha