Hlavní informace

Náměty a tipy pro práci s dětmi v mateřské škole

– den plný přednášek a workshopů
Prodejní cena: 490 Kč
Array
(
)
Customfields: 1
Skladem
Výrobce: Pasparta

Nakladatelství Pasparta a Státní vědecká knihovna v Ústí nad Labem pro vás připravili mimořádnou akci – jeden den plný praktických workshopů a přednášek, které se ze všech úhlů zaměří na řešení aktuálních otázek souvisejících s prací s dětmi v prostředí mateřské školy. Vedle na praxi zaměřených přednášek budete mít možnost zúčastnit se dvou workshopů, které vedou oblíbené lektorky s dlouholetou zkušeností s prací s běžnými dětmi i dětmi se SVP.

 

Jaký je program?

9:00 – 9:45 –  Emoce a děti – jak pomoci dětem emoce chápat a s emocemi pracovat?

S emocemi se – nejen děti – setkávají neustále a provázejí je po celý den. Ne vždy se však musí jednat jen o příjemné pocity, a ne vždy si děti s nimi vědí rady. Pomozme jim, aby se v sobě lépe vyznaly, naučme je emoce ukazovat, pojmenovat a řešit konfliktní situace a časem jim i úspěšně předcházet. Jak? Právě na to se zaměří tento příspěvek.

Mgr. Ivana Vlková – speciální pedagožka se zaměřením na percepčně motorickou připravenost, školní zralost a včasnou diagnostiku nerovnoměrného psychomotorického vývoje u dětí

9:45 – 10:30 – Dítě se SVP v mateřské škole – jak na to, aby všichni byli spokojeni a vše fungovalo, jak má?

Příchod žáka se SVP do třídy často představuje stresový okamžik – pro dítě samotné, pro jeho spolužáky, pro učitele i žákovy rodiče. Tento příspěvek se zaměří na to, jak zajistit, aby začlenění takového žáka do kolektivu proběhlo hladce a úspěšně. Odpoví i na otázky, co dělat, když nastávají problémy a jakou má v celém procesu roli asistent pedagoga i ostatní zainteresované strany.

Mgr. Dana Cejpková – speciální pedagožka, spoluzakladatelka integrační MŠ při NAUTIS, z. ú., projektová manažerka SSČ AV ČR

10:30 - 11:00 – přestávka

11:00 - 12:30 – Kreativní a pohybové aktivity pro děti v MŠ – praktický workshop

Děti si dokáží nejvíce informací zapamatovat při činnostech, které jsou kreativní a pracují s jejich spontánním chováním. Učí se tedy především zážitkem, který v něm daná hra či pohybová aktivita vyvolává.

Tento praktický workshop si klade za cíl pedagogům a dalším zájemcům zprostředkovat řadu kreativních nápadů a předat jim typy na aktivity, které nenásilnou formou zprostředkují potřebné vědomosti a přispějí k udržení jejich pozornosti při osvojování si nových pojmů či řešení problémů.

Mgr. Dana Cejpková – speciální pedagožka, spoluzakladatelka integrační MŠ při NAUTIS, z. ú., projektová manažerka SSČ AV ČR

12:30 – 12:45 – přestávka

12:45 - 14:15 – Aktivit a pomůcek pro rozvoj předškolních dětí není nikdy dost! – praktický workshop

Již v předškolním věku mohou pedagogové i rodiče zásadně ovlivnit školní úspešnost dítěte. Děje se tak, pokud vědí, které oblasti vývoje jsou pro úspěšné zvládnutí čtení, psaní a počítání potřeba rozvíjet. Proč děti, které nelezly, nerady kreslí, „tabletové“ děti toho zase tolik neřeknou a ty co tápou v prostorové orientaci, se pak perou s některými písmenky a obtížněji čtou? V rámci tohoto příspěvku se pokusíme společně najít řešení v podobě zábavných aktivit, her a činností, které pomohou z předškolního dítěte vytvořit zvídavého a šťastného prvňáčka.

Mgr. Ivana Vlková – speciální pedagožka se zaměřením na percepčně motorickou připravenost, školní zralost a včasnou diagnostiku nerovnoměrného psychomotorického vývoje u dětí

Účastníci budou mít možnost zúčastnit se obou workshopů. Během odpolední části akce dojde k rozdělení účastníků do dvou skupin, kdy každá absolvuje výše uvedené workshopy.


Kdy a kde se akce koná?

30. 9. 2021, v přednáškovém sále Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem, Winstona Churchilla 3, Ústí nad Labem

 

Cena:

490 Kč

 

Jak seminář objednat?

Vyplněním objednávky na www.pasparta.cz, nebo na mailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde Vám také rádi odpovíme na případné další dotazy.

Termín konání 30. 9. 2021
Místo konání
Prostory Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem, Winstona Churchilla 3, Ústí nad Labem