Hlavní informace

Pohybové a zájmové aktivity

- pro děti s SPU, ADHD, autismem a s jinými hendikepy

Akreditovaný seminář konaný dne 10. 11. 2021
Prodejní cena: 890 Kč
Array
(
)
Customfields: 1
Skladem
Výrobce: Pasparta

Vzhledem k tomu, že se počet dětí s určitými diagnózami stále zvyšuje, zvyšuje se i počet dětí, které by i přes svůj hendikep chtěly a měly být zapojeny do pohybových a zájmových aktivit - jak ve škole, tak i v rámci různých volnočasových akcí.

Pedagogičtí pracovníci se tak stále častěji dostávají do situace, kdy musí řešit otázky jak tyto děti zapojit - jak s nimi pracovat individuálně, ale zároveň je i integrovat do skupiny vrstevníků.

Důležité je také vědět, jak pracovat s nechutí takových dětí např. k pohybovým aktivitám. To vše jsou témata, na která se zaměří tento workshop, který je plný příkladů z praxe, videoukázek a praktického nácviku aktivit.

Z obsahu:

  1. Děti s různými diagnózami a práce s nimi (např. dyspraxie, ADHD, ADD).
  2. Čím se dítě s autismem odlišuje od intaktních vrstevníků: diagnostická triáda (verbální a neverbální komunikace, představivost, sociální interakce) s videoukázkami chování dítěte s PAS na cvičební jednotce.
  3. Jaké metody je možné použít při práci s dítětem s hendikepem - TEACCH program, metoda VTI, ABA.
  4. Jak předcházet problémovému chování dítěte v kolektivu.
  5. Jak dítě k pohybovým aktivitám motivovat.
  6. Jak s dítětem pracovat individuálně a zároveň jej začlenit do kolektivu.
  7. Role asistenta pedagoga např. v hodině tělesné výchovy, příp. při volnočasových aktivitách.
  8. Příklady z praxe a nácvik konkrétních aktivit.
  9. Řešení konkrétních dotazů účastníků kurzu.

 

Účastníci se naučí, jak fungují základní terapeutické metody při práci s dítětem s hendikepem a naučí se jak tyto děti začlenit do výchovně vzdělávacího procesu. Získají odpovědi na konkrétní otázky, které aktuálně řeší při integraci dítěte v hodinách tělesné výchovy a při zájmových aktivitách.

Workshop je určen pro všechny zájemce, kteří přicházejí s různými pohybovými a zájmovými aktivitami dětí do styku a zároveň se potřebují vyrovnat také s přítomností dětí s hendikepem v kolektivu - pro pedagogy mateřských škol, základních škol, pedagogy volného času, asistenty pedagoga a další zájemce.

Akreditováno MŠMT.

Přednášející:

Mgr. Dana Cejpková,
speciální pedagožka, spoluzakladatelka integrační mateřské školy, projektová manažerka SSC AV, cvičitelka TJ Sokol Libeň

Termín konání:

10. 11. 2021, od 9:00 do 16:00

Místo konání:

Sokol Libeň, Praha

Cena semináře:

890 Kč

Jak seminář objednat?

Vyplněním objednávky na www.pasparta.cz, nebo na e-mailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde Vám také rádi odpovíme na případné další dotazy.

 

Čas konání 9:00 - 16:00
Termín konání 10. 11. 2021
Přednášející

Mgr. Dana Cejpková

Místo konání

Sokol Libeň