Vánoční tipy od Pasparty

Vánoční dárky od Pasparty

Advent pomalu začíná, je čas přemýšlet o vánočních dárcích — hlavně těch smysluplných. Tady je pár tipů, čím vaše blízké tento rok potěšit a obohatit!

Kniha pocitů

Jak se vyznat v sobě a v ostatních? Kniha pocitů je určena dětem od osmi let, bez ohledu na to, jestli jsou na své pocity odborníci, nebo jim často nerozumí a lehko se v nich ztratí. Ve čtrnácti kapitolách se seznámí s nejčastějšími pocity, jako jsou klid, překvapení, radost a štěstí, smutek, strach, odvaha, stud, hněv, závist a žárlivost, znechucení, nuda, zájem a láska.

Jóga pro děti

Jóga nabízí skvělé možnosti, jak do běžného dne vnést radost z pohybu a uvolnění. Publikace zobrazuje na 30 obrázkových kartách pozice a sledy cviků speciálně vybraných pro cvičení s dětmi. Každá karta obsahuje krátký popis cvičení spolu s motivujícím obrázkem vhodným pro děti a lehkou říkankou k zapamatování.

Naprostá šílenost

Středoškolačka Anna už týden nevyšla z pokoje. Jakmile to zkusila, rozbušilo se jí srdce a udělalo se jí tak špatně, až si myslela, že umře. Vrací se do školy s diagnostikovanou úzkostí, která na ni dotírá z každého rohu. Najednou je pro ni problém mačkat se s jinými lidmi v autobusu nebo se vydat do školy neprozkoumanou trasou. Příjemné nejsou ani ustarané pohledy rodičů.

Pohádka o modrém vagónku

Snad všechny děti mají rády vlaky, nádraží a všechno co s nimi souvisí. To vše přináší i pohádka o modrém vagonku vyprávěná v podobě piktogramů. Zvědavý vagonek, který by chtěl každému pomáhat, zažívá různá dobrodružství, a nakonec sveze děti na výlet. Jednoduchý příběh je doprovázen velkými ilustracemi, ale také obrázky (tzv. piktogramy), které odrážejí podobu věty a pomáhají tak pochopit a vnímat větnou stavbu. Piktogramy napomáhají v mluvení i čtení a podporují čtenářské i předčtenářské dovednosti.

Lumpajda a Lupínek

Často dětem říkáme pouze to, co dělají špatně, místo toho, abychom zdůraznili, co už jim jde dobře, co už se naučily. To, co nám i našim dětem často chybí, je přijetí a podpora. Kniha obsahuje 14 krátkých příběhů, které vedou děti a jejich vychovatele k zamyšlení nad tématy, jako je objevování vlastní identity, hledání a rozvíjení svého potenciálu, práce s chybou a další. Součástí balení je i 32 obrázkových afirmačních karet s milými ilustracemi a úkoly, které podněcují k rozhovorům na dané téma.