Při nákupu nad 1 200 Kč od nás do 24. 12. získáte dárek v podobě pracovního listu z Procvičováku zdarma! 🎄 Vybrat si můžete z 10 různých 🌟

Kamishibai – malé divadlo, se kterým se dají dělat velké věci (konference)

3 590 Kč
Skladem

Malé dřevěné pódium s otevíracími dvířky, které dokáže divy! To je divadlo Kamishibai. Zveme Vás na konferenci, která Vám ukáže práci s tímto divadlem od A do Z.

7.–8. 3. 2024

Národní technická knihovna, Praha 6 (Dejvice)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Seznamte se! Kamishibai – malé divadlo, se kterým se dají dělat velké věci

Tradiční japonské divadlo je v zahraničí oblíbené díky své jednoduchosti a flexibilitě. Je používáno v mateřských školách, na prvním stupni základních škol i v knihovnách. Při práci s tímto nástrojem je dětem při skupinové i individuální činnosti možné prostřednictvím obrázků přiblížit a srozumitelně vysvětlit takřka vše – Kamishibai může sloužit k prezentaci příběhů, kulturních tradic, představovat vědecká témata, ale sloužit i k budování vztahů mezi dětmi, pomoci jim porozumět jejich emocím a pracovat s nimi.

Díky doprovodným aktivitám a propracované metodice je pak možné děti vtáhnout do děje a zvolené téma dále rozvíjet.

Během této dvoudenní konference budete mít možnost setkat se odborníky z Německa, kteří divadlo Kamishibai dlouhodobě v praxi používají. Jedná se tedy o jedinečnou možnost získat know-how, jak tuto techniku zapojit do práce s dětmi i dospělými.

Na konferenci se seznámíte s divadlem a metodami práce s ním. Zkušené lektorky se mimo jiné zaměří na tyto oblasti:

— Jak začít? Tipy pro úplné začátky i každodenní práci s dětmi

— Život plný emocí – jak při vyprávění zapojit všechny smysly a části těla

— Příroda a vše kolem nás – jak s Kamishibai objevovat svět uvniř i venku

— Když spadne opona – jak se zážitky pracovat dále

a mnohé další.

divadlo

Zároveň Vám ukáží, jak divadlo rozvíjí fantazii a kreativitu dětí, jak jsou podporovány předčtenářské dovednosti a čtenářská gramotnost. Divadlo je možné využít i pro výuku jazyka a pro práci s dětmi s odlišným mateřským jazykem. V neposlední řadě může sloužit i jako terapeutický nástroj.

Akce je určena pro pedagogy mateřských škol, základních škol, vychovatele, ale také pro školní psychology a terapeuty. Dále pak pro pracovníky knihoven a všechny zájemce, kteří Kamishibai při práci s dětmi mohou využít.

Konference probíhá v českém a německém jazyce, tlumočení je zajištěno.
Počet míst pro veřejnost je omezen.

Přednášející

Susanne Brandt

Knihovnice a autorka řady příběhů pro použití v divadle Kamishibai. Dlouhodobě se věnuje lektorské činnosti, během níž přibližuje metodu Kamishibai pedagogům, pracovníkům knihoven i dalším zájemcům. Má bohatou zkušenost s prací s dětmi různého věku.

Ilona Salajková

Ředitelka knihovny v Mikulově, pedagožka a sběratelka lidových pověstí z jižní Moravy. Věnuje se tématu využití divadla Kamishibai ve školách, knihovnách i při dalších aktivitách. Má zkušenost se zpracováním různých příběhů pro použití v rámci této metody.

mceclip0-52

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: