Konference k podpoře duševního zdraví ve školách
Detailní popis produktu
Konference k podpoře duševního zdraví ve školách
Zveme vás na konferenci zaměřenou na podporu duševního zdraví ve školách, která se uskuteční 14. listopadu 2024 v SVČ Jednička.
Tato akce je určena především pedagogům, vedoucím pracovníkům a školním poradenským pracovníkům na 2. stupni ZŠ a SŠ.
Co se na akci dozvíte?
Na konferenci si rozebereme aktuální témata, se kterými se děti a dospívající potýkají ve školním prostředí. Mimo to se zaměříme také na to, jaké formy podpory jim můžeme nabídnout a co může v daných situacích pomoci.
Součástí programu budou také příklady z praxe, které vám mohou posloužit jako inspirace pro vaši vlastní práci s dětmi a dospívajícími. Budete mít také příležitost o tématech diskutovat a sdílet své vlastní zkušenosti.
Program zahrnuje přednášky, prezentace služeb podporujících studenty s duševním onemocněním, a také workshopy zaměřené na psychohygienu a přístupy k žákům s psychickými poruchami.
Přijďte si poslechnout, diskutovat a inspirovat se, co jinde funguje!
Kdo vám bude přednášet?
Fokus Praha
„Podporujeme plnohodnotný život lidí s psychickými potížemi Lidem se zkušeností s duševním onemocněním pomáháme již od roku 1990. Od té doby jsme vytvořili a neustále rozvíjíme účinný systém podpory založený na terénní práci v místě, kde naši klienti žijí.“
Mgr. Veronika Šporclová, Ph.D.
Pracuje jako školní psycholožka, působí také na Katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Zaměřuje se na klinickou psychologii, zejména na poruchy autistického spektra (PAS) u dětí i dospělých. Věnuje se výzkumu a výuce v této oblasti a je autorkou několika odborných publikací.
Mgr. Jana Divoká
Mgr. Jana Divoká je psychoterapeutka a pedagožka s bohatými zkušenostmi v individuální, párové a rodinné terapii, zaměřená na práci s dětmi s problémovým chováním a speciálními potřebami. Je odbornou garantkou projektů zaměřených na inkluzi a vzdělávání a aktivně se podílí na lektorské činnosti a tvorbě metodických materiálů. Má za sebou rozsáhlou praxi v pedagogické oblasti i v rámci terapeutické práce s dětmi a dospělými s různými typy hendikepů. Je členkou několika odborných společností a autorkou odborných publikací a metodik.
Mgr. Olga Daşkın
Metodicky vede a koordinuje tým projektu GrowZ, zaměřený na rozvoj nadaných a aktivních studentů formou mentoringu. Podporuje studenty v jejich osobním rozvoji a rozvoji silných stránek. Připravuje programy na rozvoj soft-skills a bezpečné atmosféry ve třídách. Poskytuje individuální konzultace a spolupracuje se školním poradenským pracovištěm na řešení výchovných a vzdělávacích situací.
Důležité informace
Cena konference
1 190 Kč – při zaslání objednávky do 30. 9. 2024
1 490 Kč – při zaslání objednávky od 1. 10. 2024
Certifikáty
Budou účastníkům zaslány po skončení konference na e-mail.
Místo konání
SVČ Jednička, Truhlářská 8, Praha 1
Časová dotace konference je 8 vyučovacích hodin, odborný program bude proložen prezentací literatury a pracovních pomůcek.