Matyášovy příběhy – 2. část

215 Kč 215 Kč / 1 ks
Skladem

Kniha s piktogramy o správném chování.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato kniha se zaměřuje na chování dětí a dospělých v různých společenských situacích a snaží se nás vést správným směrem. Je psána formou piktogramů/symbolů, které mají usnadnit porozumění textu a je určena dětem předškolního věku a dětem se speciálními vzdělávacími potřebami, především dětem s poruchou autistického spektra. Sociální situace, jako například návštěva zubaře, knihovny, či přecházení silnice, může dětem s PAS činit nemalé potíže, neboť většina těchto dětí má narušenou schopnost představivosti a mnohdy nedokáže správně vyhodnotit tyto situace a přizpůsobit jim své chování. Kniha obsahuje scénky z běžného života a je určena k nácviku sociálních dovedností.

Děti se za pomocí rodičů, učitelů, či asistentů mohou připravit na různé společenské situace a poté vyzkoušet „nacvičené“ situace v běžném životě.

Kniha obsahuje tři příběhy:

1. U zubaře – Matyáš jde s maminkou k zubaři. Poukazuje nejen na správné chování pacienta v čekárně a ordinaci, ale i na správný přístup lékaře k pacientovi.

2. Na silnici – Matyáš se svým bratrem Honzou na přechodu pro chodce. Poukazuje nejen na pravidla při přecházení silnice, ale i na to, jak pomoci druhým při dopravní nehodě.

3. V knihovně – Matyáš si chce půjčit knihu. Poukazuje na správné chování v knihovně.

Doplňkové parametry

Kategorie: E-shop
Autor: Vlasta Hurtíková
Vydání: 1. vydání, kroužkované
Rok vydání: 2020
Počet stran: 55
ISBN: 978-80-905542-7-6

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: