Pohádky šesti emocí

169 Kč
Ke stažení

Jak děti naučit vhodně ventilovat radost, smutek, strach, hněv, žárlivost i závist?

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obrázky navíc ke stažení

Kniha obsahuje šest pohádek, které se zaměřují na jednotlivé lidské emoce – strach, smutek, žárlivost, hněv, závist a radost. Pohádky jsou vhodné pro děti od 4 do 11 let. Děti se v nich naučí, že každá emoce má svůj důvod a že je důležité s nimi umět pracovat.

Každý příběh je doprovázen větou, která shrnuje jeho poselství. Po přečtení pohádky je vhodné se na tuto větu zaměřit a nechat ji doznít. Dítě může reagovat na příběh a zpětně vyjádřit své pocity

Kniha obsahuje otázky a náměty pro práci s konkrétními emocemi, rozdělené podle věku dítěte. Tyto otázky a náměty mohou být použity buď po přečtení pohádky, nebo průběžně v delším časovém období.

Pohádky jsou vhodné pro čtení v klidné chvíli, kdy dítě může věnovat pozornost příběhu a aktivně s ním pracovat. Doporučuje se také, aby si dítě obrázek hlavní postavy nechalo někde na očích, aby si mohlo připomenout příběh a řešení problémové situace.

Pohádky jsou psány s ohledem na věk dítěte. Nejmenším dětem se doporučuje příběh převyprávět a zaměřit se na jeho poselství. Starší děti se mohou aktivně zapojit do čtení příběhu.

Cílem knihy je pomoci dětem lépe se orientovat ve světě emocí a naučit je, jak s nimi umět pracovat. Pohádky jsou vhodné pro čtení s rodiči, kteří mohou dítěti pomoci pochopit poselství každého příběhu.

Pohádky jsou psány s láskou a snaží se přinést do rodin pohodu, ochotu pomáhat, být spolu, držet se za ruce a žít radostný život.

Více od spolku Měníme svět dětem

Doplňkové parametry

Kategorie: Procvičovák
Autor: Jana Landová
Ilustrace: Kateřina Václavíková
Rok vydání: 2023
ISBN: 978-80-11-03854-0

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: