Během prázdnin se může doba dodání prodloužit. Děkujeme za pochopení! ☀️

STEPS – Skupinový terapeuticko-edukační program pro sourozence dětí s poruchami autistického spektra

350 Kč 350 Kč / 1 ks
Skladem

Manuál k vedení programu a materiál v online podobě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud je v rodině dítě s hendikepem, v tomto případě s autismem, může dojít k tomu, že se často zapomíná na jeho zdravého sourozence. Minimálně to může dítě takto pociťovat. Zdraví sourozenci jsou v takových případech konfrontováni s celou řadou stresorů, které u nich zvyšují riziko rozvoje duševních obtíží a adaptačních problémů.

Protože se jedná o doposud značně opomíjenou skupinu dětí, je hlavním cílem této publikace představit jednu z možností jejich podpory – program STEPS (Skupinový terapeuticko-edukační program pro sourozence dětí s autismem).

Program se zaměřuje na posilování sourozeneckého vztahu, předání vědomostí o autismu a nácvik řešení problémů spojených se životem se sourozencem. Staví na jasném teoretickém podkladě (kognitivně-behaviorální terapie, zážitkově reflektivní učení) a prošel výzkumným zhodnocením, které ukázalo, že vede k pozitivním změnám ve stanovených cílových oblastech. Účastníky i rodiči je pozitivně přijímán.

Kniha je rozdělena na tištěnou a elektronickou část. V tištěné části jsou popsána teoretická východiska, výzkum a zejména konkrétní podoba programu STEPS. Elektronická část pak obsahuje materiály pro praktickou aplikaci programu.

Komplet tak představuje jedinečný nástroj pro odborníky pracující s dětmi (zejména psychology, psychiatry, speciální pedagogy), kteří vedou sourozenecké skupiny nebo o zavedení podobného programu uvažují. Inspiraci v něm však mohou najít i rodiče.

Stažením tohoto souboru souhlasím s tím, že budu materiály používat jen pro vlastní účely, případně pro účely vedení programu pro sourozence dětí s postižením na bázi STEPS.
Jakékoliv jiné šíření, zpřístupňování či zveřejňování za úplatu nebo bezúplatně prostřednictvím Internetu nebo jiné sítě, prodej nebo užívání pro komerční účely bez souhlasu autora a vydavatelství je považováno za porušení autorských práv.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pedagogika a speciální pedagogika
Autor: David Havelka
Vydání: 1., brožované
Rok vydání: 2020
Počet stran: 200
ISBN: 978-80-88290-49-0