Vnitřní země

190 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Básnická sbírka dvou mladých lidí, které spojuje autismus, velký talent a schopnost své prožitky vyjadřovat prostřednictvím umění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Básník Vojtěch Jan Kotek tvořící pod pseudonymem Woÿta svou básnickou prvotinu složenou z básní napsaných mezi lety 2011 - 2018 dělí tematicky do tří celků s názvy Světoběžník, Duhová jeskyně a Vnitřní země. Jeho verše jsou pestrou mozaikou snů, fantazií i úvah o životě. Odráží se v nich touha cestovat, poznávat cizí země, láska k přírodě, životu i touha po porozumění, přijetí. Prostřednictvím svých myšlenek umožňuje čtenáři nahlédnout do své „vnitřní země“ – nitra člověka na autistickém spektru. Psaní básní je pro Vojtu určitou formou terapie. Sám říká, že verši dokáže lépe vyjádřit své myšlenky a emoce, než by toho byl schopen v běžném hovoru. Díky svým básním tak Vojta poznává svou vlastní identitu a čtenáři vzkazuje, že je „všechno, jen ne bytost bez citu“.

Básně svými obrazy doprovází další talentovaná umělkyně Ema Krátká, pro kterou je umělecká tvorba podobně jako pro Vojtu prostředkem odpoutání, očisty a úlevy.

Příběhy, které Vojta prostřednictvím své tvorby vypráví světu, jsou určeny nejen těm, kteří se rádi nechávají unášet poezií, ale i těm, které zajímá prožívání a myšlenky člověka, jehož osobnost ovlivňuje autismus.

Poznejte Vojtu a Emu blíž. Nechte jejich tvorbu promlouvat k svému srdci.

Výtěžek z prodeje knihy putuje do Národního ústavu pro autismus, z.ú. Koupí knihy tak podpoříte terapeutické služby pro lidi s autismem.

Doplňkové parametry

Kategorie: E-shop
ISBN: 978-80-88429-15-9
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: