Žák s odlišným mateřským jazykem v české škole 2

220 Kč 220 Kč / 1 ks
Skladem

Pracovní listy s metodickými pokyny pro výuku vlastivědy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Soubor pracovních listů je určen pro práci se žáky s odlišným mateřským jazykem. Žáci se při práci s listy naučí lépe orientovat v problematice učiva předmětu vlastivěda. Pochopí základní pojmy, seznámí se s českými pověstmi, s významnými historickými osobnostmi a událostmi, kulturními památkami a zeměpisnými zajímavostmi, symboly české státnosti, českými zvyky a tradicemi a mnoha dalšími tématy. Díky práci s příručkou se kromě komunikačních schopností rozvíjí i další dovednosti, zejména osobnostní a sociální. Děti si potrénují paměť, ale i pozornost a soustředění. Proto je lze využívat i při práci s jinými žáky, např. těmi s různými speciálními vzdělávacími potřebami.

Základ pracovních listů tvoří zajímavě zpracované, černobílé ilustrace, ke kterým je připraveno několik jednoduchých úkolů pro žáky. Všechna zadání je možné doplňovat a rozpracovávat dle potřeby a individuálních možností žáka.

S pracovními listy mohou žáci s OMJ pracovat se svými učiteli, asistenty, družináři, případně s rodiči či staršími sourozenci. Proto jsou listy doplněny stručnými metodickými pokyny a procvičovanou slovní zásobou. V závěru publikace je umístěn abecedně řazený slovník použité slovní zásoby.  Na prázdnou linku za každým slovem si mohou žáci zapisovat význam slova v mateřském jazyce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pracovní sešity
Autor: Jitka Kendíková, ilustrace Viktor Svoboda
Vydání: 1., brožované
Rok vydání: 2021
Počet stran: 56
ISBN: 978-80-88429-14-2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: