Děti spolu

350 Kč 350 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Kreslené příběhy pro rozvoj sociálních dovedností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak řešit spory? Jak zvládat prohru, nebo to, že se mi někdo posmívá? Jak pomoci dítěti, aby se umělo vyrovnat s krizovou situací a jak přispět ke zlepšení vztahů v třídním kolektivu? Kreslené příběhy „Děti spolu“ zobrazují běžně vznikající konfliktní situace z každodenního života dětí. Čekají vás vždy čtyři obrázky, jeden konflikt a děti, které si s ním nakonec samy poradí. Některé postavy příběhů prožívají negativní emoce, všechny příběhy ale končí alespoň z části pozitivně. Materiál je koncipován tak, aby děti byly co nejvíce vedeny k mluvení a dospělý vystupoval pouze jako moderátor. Vzniká tak prostor pro diskuzi mezi dětmi, případné neshody při práci s listy jsou využívány k tomu, aby se děti naučily spolupracovat, argumentovat a hledat kompromis.

Příběhy děti vedou k tomu, aby předvídaly („Jak by asi mohl příběh pokračovat? Co by mohlo být na další kartičce?“), dávaly hrdinům na obrázku doporučení, jak situace řešit. Děti pak mohou také vyprávět své vlastní zkušenosti s podobnými situacemi.

Deset příběhů je určeno pedagogickým pracovníkům, psychologům a rodičům k rozvoji sociálních dovedností dětí mladšího školního věku – u jedinců i ve školních kolektivech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pedagogika a speciální pedagogika
Autor: Magdalena Bořkovcová
Vydání: 1. vydání
Rok vydání: 2019
Počet karet: 10
ISBN: 978-80-88290-41-4
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: