Kniha pocitů

Tip
550 Kč 550 Kč / 1 ks
Skladem

Jak se vyznat v sobě a v ostatních.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kája má trému před vystoupením. Kamarádi jí dávají rady, jak se uklidnit. Navrhují zacvičit si jógu, pozorovat brouky, podívat se na fotbalová videa. Co ale nakonec pomůže Káje se uklidnit?

Marek při fotbale omylem kopne míč do okna sousedky a rozbije květináč. Nejprve se schová za strom, nakonec si ale dodá odvahy a ke svému činu se přizná. Co asi získal, když překonal svůj strach?

Důvěrně známé pocity, které provázejí lidi odnepaměti. Přicházejí velmi rychle a rychle směřují naše chování a reakce. Na to, jak velkou roli v našich životech pocity sehrávají, se jim většinou věnujeme poměrně málo a ne vždy rozumíme tomu, co nám sdělují. První krok na cestě k poznání našich pocitů je dovolit si je mít a brát je jako přirozenou součást našeho života.

Kniha je určena dětem od osmi let, bez ohledu na to, jestli jsou na své pocity odborníci, nebo jim často nerozumí a lehko se v nich ztratí, jako například některé děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Pracovat s ní mohou děti samy, vhodné je ale číst knihu společně s rodičem, kamarádem či sourozencem, zkrátka s někým, s kým si dítě může o obsahu popovídat. Využít ji mohou také učitelé, psychologové, speciální pedagogové, výchovní poradci a další dospělí, kteří pracují s dětmi. Knížka se velmi dobře hodí i pro práci se skupinou.

Ve čtrnácti kapitolách se děti seznámí s nejčastějšími pocity, jako jsou klid, překvapení, radost a štěstí, smutek, strach, odvaha, stud, hněv, závist a žárlivost, znechucení, nuda, zájem a láska.

V knize se budou setkávat se skupinou kamarádů, poznají je v různých situacích a mohou pozorovat, jak se v těchto situacích budou chovat a cítit. Mohou pak porovnat své zkušenosti a vybavit si chvíle, kdy se cítili podobně. Najdou zde i tipy, jak se s danou emocí vyrovnat, např. jak překonat strach, jak se uklidnit, jak si uvědomit, co všechno mám rád/a apod. Seznámí se také s názvy podobných pocitů a obohatí si tak slovní zásobu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura pro děti
Autor: Ester Stará, Jana Draberová
Ilustrace: Milan Starý
Vydání: 1., brožované
Rok vydání: 2022
Počet stran: 96
ISBN: 978-80-88429-16-6