Dospívání, rodičovství a (homo)sexualita

310 Kč 310 Kč / 1 ks
Skladem

Ucelený pohled na homosexualitu (či jiné podoby sexuality)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na knižním trhu ojedinělá publikace, která poskytuje ucelený pohled na oblasti, které v souvislosti s homosexualitou (či dalšími podobami sexuality) bývají vnímány jako problematické či kontroverzní – na dětství, dospívání, partnerské vztahy a v neposlední řadě na rodičovství párů stejného pohlaví. Autor se nezaměřuje izolovaně na jevy jako coming out, šikana ve škole, nebo jak se stávají neheterosexuální lidé rodiči, ale vnímá je v širším kontextu.

Otázky dospívání, hledání identity a partnerů/-ek, vztahy s rodiči a vrstevníky, téma homosexuality ve škole, přátelské klima ve třídě, podoby svazků, rodičovské strategie a další témata jsou zasazena v širším pojetí sexuální různorodosti a s ní souvisejícím chápáním mužství a ženství v naší současné společnosti.

Kniha oslovuje nejen odborníky a odbornice z oblasti pedagogiky, sociologie, kulturálních studií, sociální politiky, antropologie, psychologie či jiných disciplín, ale je určena také pro čtenáře a čtenářky, kteří mají o tuto problematiku zájem a chtějí si o ní udělat ucelenější představu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Psychologie
Autor: Zdeněk Sloboda
Vydání: 1., brožované
Rok vydání: 2016
Počet stran: 164
ISBN: 978-80-88163-09-1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: