Z chlapce mužem, z dívky ženou

Kód: 676
Novinka Tip
350 Kč
Skladem

Průvodce pro rodiče dospívajících s PAS

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dospívání je důležitou kapitolou ve vývoji každého jedince. Je to ale také období, ze kterého má mnoho rodičů obavy. Jak se na toto období připravit a jak ho zvládnout, když má navíc moje dítě diagnózu poruchu autistického spektra (PAS)? Na to se snaží odpovědět tato publikace. Jedná se o společné dílo profesionálů, kteří dlouhodobě pracují s lidmi s PAS. Ti se každý ze svého úhlu pohledu snažili v jednotlivých kapitolách předat své zkušenosti. Vedle odborníků jsou mezi autory také rodiče dětí s PAS.  

V knize jsou popsány změny, které nastávají u samotného dítěte (fyzické i psychické aspekty dospívání, vývojové změny související s PAS, trávení volného času dospívajícího dítěte, specifika vrstevnických vztahů). Dále je popisována dynamika vztahů v rámci rodiny (kapitoly o sourozeneckých vztazích a fungování doma) a v prostředí školy. Samostatná kapitola je věnována volbě povolání, rizikovému chování spojenému s tímto obdobím a možné terapeutické podpoře pro spokojenější život.

Publikace si klade za cíl podpořit pečující osoby a připravit je na pubertu a dospívání dítěte s PAS, poskytnout teoretický základ pro lepší pochopení mentality dospívajícího dítěte, nabídnout některá doporučení, která se v praxi ukazují jako efektivní. Zároveň se snaží poukázat na možná rizika, která např. souvisejí s právní zodpovědností dospívajícího, resp. dospělého člověka s hendikepem. Kniha je doplněna množstvím praktických příkladů a kazuistik.

Doplňkové parametry

Kategorie: Psychologie
Autoři: Lenka Bittmannová, Veronika Šporclová (eds.)
Počet stran: 160
ISBN: 978-80-88429-56-2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: