Během prázdnin se může doba dodání prodloužit. Děkujeme za pochopení! ☀️

Grafomotorika a koordinace (e-book)

e-kniha
260 Kč 260 Kč / 1 ks
Ke stažení

Ucelený program pro nácvik koordinace pohybu a grafomotoriky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha Grafomotorika a koordinace řeší problém grafomotoriky z jiného úhlu, než je obvyklé. Autorky vycházejí z poznání, že při řešení i zdánlivě ohra­ničeného problému je nutné aplikovat celostní přístup. Dítě je třeba vnímat jako celek, v němž se vše propojuje. Kniha poukazuje na souvislosti mezi koordinací a grafomotorikou a nabízí soubor cvičení, po jehož zvládnutí dojde ke zlepšení v oblasti grafomotoriky.

Ke cvičení si děti za pomoci rodičů či učitelů v MŠ, ZŠ vyrobí postavu z PET lahve. Ta je doprovází po celou dobu cvičení a dítě motivuje. Některé cviky jsou rovněž doprovázeny motivačními říkankami.

Kniha je určena všem dětem – jak těm, které grafomotoriku a koordinaci zvládají, tak především těm, které mají s grafomotorikou problémy. Autorky doporučují cvičení podle publikace zejména dětem předškolního věku, dětem s odkla­dem školní docházky a dětem, kterým byly diagnostikovány některé z následují­cích obtíží: ADHD, Aspergerův syndrom, autismus a v nejmladším školním věku specifické poruchy učení (SPU). Zapojit se však může každé dítě již ve věku od 2 let.

Kniha je určena pro individuální i skupinovou práci s dětmi, a to doma, v mateřské či základní škole, ale i v poradnách nebo při volnočasových aktivitách dětí.

MUDr. Věra Kleplová a Dobra Pilná jsou zkušený a osvědčený autorský tým. Za jejich poznáním stojí léta praxe, láska k dětem a touha přispět k jejich zdravému vývoji. Dětská lékařka MUDr. Kleplová se věnuje nápravnému cvičení dětí a poradenství v oblasti pohybu od 70. let 20. století. Vytvořila Celostní program vývoje MUDr. Věry Kleplové, jehož součástí je i tato publikace. Vede vlastní pohybové studio. Dobra Pilná je autorkou ilustrací a doprovodných říkanek pro děti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pedagogika a speciální pedagogika
Autor: MUDr. Věra Kleplová, Dobra Pilná
Vydání: 1., e-book
Rok vydání: 2021
Počet stran: 160
ISBN (e-pub): 978-80-88648-01-7