Modelování v alternativní a augmentativní komunikaci

Kód: 697
Předprodej
350 Kč
Předobjednávka
Položka byla vyprodána…

Jak lidem s narušenou komunikační schopností (NKS) vytvořit při učení se řeči takové podmínky, jaké mají lidé s běžným vývojem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Knihu si můžete zakoupit prostřednictvím sbírky na Donio

Skrze sbírku získáte knihu s poštovným zdarma. Kniha Vám bude zaslána po úspěšném ukončení sbírky a dodání titulu do skladu nakladatelství.

 

Kniha je jedinečná svou praktičností – díky ní dostanete do ruky návod jak na to a ukáže vám cestu, jak lidem s narušenou komunikační schopností (NKS) vytvořit při učení se řeči takové podmínky, jaké mají lidé s běžným vývojem. Je to teoretický průvodce, který vám vysvětlí vaši vlastní důležitost v roli komunikačního partnera v procesu učení. Je plná tipů, jak zábavně a přirozeně zapojit alternativní a augmentativní komunikaci do každodenního života. Naučí vás také jak se stát dobrým vzorem a modelem při používání AAK.

Kniha je nadějí pro lidi s NKS, kteří mají díky ní reálnou šanci naučit se komunikovat způsobem, který přinese oběma stranám radost z funkční vzájemné komunikace. Pomůže hlavně rodičům dětí s NKS, ale také jejich nejbližšímu okolí (pečující, paní učitelky, asistenti a další). Ocení ji současně i sociální pracovníci, speciální pedagogové a další odborníci.

Kniha v první části obsahuje srozumitelné a čtivé vysvětlení toho, co to modelování je a proč je důležité. Opírá se přitom o vývoj řeči u zdravých dětí.

Dále popisuje základní zásady a fáze modelování a uvádí, jak k modelování přistupovat tak, aby proces učení AAK byl pro daného člověka co nejvhodnější a nejúspěšnější.

V druhé části jsou pak uvedeny praktické tipy a příklady, jak a při jakých příležitostech modelovat v každodenním životě, jak AAK zapojovat a učit se ji přirozenou formou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: