Modelování v alternativní a augmentativní komunikaci

Tip
350 Kč
Skladem

Praktická příručka pro rodiče, pedagogické pracovníky, terapeuty a další zájemce o AAK

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha vychází z dlouholeté praxe s prací s lidmi s narušenou komunikační schopností (NKS). Ukazuje cestu, jak při učení se řeči vytvořit dětem i dospělým s NKS takové podmínky, jaké mají lidé s běžným vývojem. Publikace obsahuje řadu tipů, jak zábavně a přirozeně zapojit alternativní a augmentativní komunikaci (AAK) do každodenního života. Ukazuje, jak důležitá je role komunikačního partnera v procesu učení a jak se stát dobrým vzorem a modelem při používání AAK.

V první části knihy autoři srozumitelně a čtivě vysvětlují, co to modelování je a proč je důležité. Opírají se přitom o vývoj řeči u zdravých dětí. Dále popisují základní zásady a fáze modelování a uvádějí, jak k modelování přistupovat tak, aby proces učení AAK byl pro daného člověka co nejvhodnější a nejúspěšnější. Ve druhé části jsou pak uvedeny praktické tipy a příklady, jak a při jakých příležitostech modelovat v každodenním životě, jak AAK zapojovat a učit se ji přirozenou formou.

Díky publikaci se lidé s NKS mohou naučit komunikovat způsobem, který přináší oběma stranám radost z funkční vzájemné komunikace. Kniha pomůže hlavně rodičům dětí s NKS, ale také jejich nejbližšímu okolí (pečujícím, pedagogům, asistentům). Ocení ji současně i sociální pracovníci, speciální pedagogové a další odborníci.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pedagogika a speciální pedagogika
Autor: Claudio Castañeda, Nina Fröhlich, Monika Waigand
Překlad: Mgr. Anna Šujanová
Lektor českého vydání: Mgr. Jana Šarounová
Rok vydání: 11/2023
Počet stran: 72
ISBN: 978-80-88429-90-6

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: