Rozvoj sociálních dovedností 1. a 2. díl

Předprodej
–7 %
rozvoj soc dov sada obr
760 Kč –7 % 700 Kč
Skladem

Pracovní listy a metodika práce u lidí s Aspergerovým syndromem a pro osoby nejen s PAS

Detailní informace

Detailní popis produktu

První publikace je zpracována jako metodika práce u lidí s Aspergerovým syndromem, která obsahuje pracovní listy rozdělené do pěti tematických celků – emoce, neverbální a verbální komunikace, vztahy s druhými lidmi, společenské chování.

Jedná se o pět základních oblastí, ve kterých mají lidé s AS největší potíže. Cílem publikace je naučit klienty prostřednictvím terapeuta jiným způsobům řešení situací než těm, které používali doposud a kvůli kterým mohlo být jejich chování považováno za sociálně nevhodné. Klient tak může dospět k uvědomění, při jakém způsobu řešení dané situace se cítí lépe, co mu přináší zisk (např. ve formě kontaktu s vrstevníkem) nebo co mu nevhodný způsob řešení bere.

Druhý díl publikace Rozvoj sociálních dovedností tvoří metodiku práce nejen s osobami s poruchou autistického spektra, ale je určena pro kohokoliv s potížemi v porozumění sociálním situacím.

Pracovní listy jsou rozděleny do tří tematických celků – emoce, sebepojetí a vztahy s ostatními. Cílem publikace je naučit dospívající pracovat na svých dovednostech skrze řadu sebezkušenostních cvičení inspirovaných technikami kognitivně-behaviorální terapie, zlepšit porozumění vlastním emocím, myšlenkám a chování, ale i třeba schopnost komunikace a řešení konfliktů.

Zajímá vás více k tématu sociálních dovedností u lidí s PAS?

soc_dov

 
 
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Odborné publikace
Autor: Hana Zápotočná, Lucie Bělohlávková
Ilustrace: Klára Weishäupelová-Hockeová
Rok vydání: 2024
Počet kusů v sadě: 2