Během prázdnin se může doba dodání prodloužit. Děkujeme za pochopení! ☀️

Tomáš a kouzelný medvěd

290 Kč
Skladem

Fantazijní příběh o útěku zledového království samoty na zádech laskavého medvěda.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh o přátelství mezi Lindou a Tomášem chlapcem s Aspergerovým syndromem – mluví i o tom, že nikdo nechce být sám a že s trochou trpělivosti a kreativity je možné získat skvělého kamaráda.

Přátelé Tomáš a Linda ze 4. C z horské vesnice Srní nemohou být více odlišní: Tomáš s Aspergerovým syndromem miluje přírodní vědy a nesnáší přestávky, Linda má ráda zvířata a často chodí s hlavou v oblacích. Spojuje je bohatý vnitřní svět, intenzivní prožívání a výlety do světa snů. Autorka prostřednictvím živých dialogů a citlivých popisů představuje odlišné způsoby myšlení a komunikace dvou různých charakterů. Pomocí akčního příběhu nenásilně vysvětluje čtenářům, v čem se liší děti s Aspergerovým syndromem, jak vnímají realitu, jaké mají potřeby a preference. 

Do světa fantazie se Tomáš s Lindou přesouvají nejen ve dne, ale především v noci prostřednictvím knih uložených pod polštářem. Společně se vydávají do poetické zimní krajiny za medvědem Björnem a sobem Magnusem, kterého jako laskavého průvodce pro Tomáše do knihy přikreslila všímavá Linda. Díky snovému prožitku se Tomáš lépe vyrovnává s výzvami reálného života jako naučit se bruslit nebo zúčastnit se maškarního plesu.

(Výňatek z posudku paní Zuzany Stanke)

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura pro děti
Autor: Zuzana Csontosová
Ilustrace: Marta Matus
Rok vydání: 1/2024
Počet stran: 92
ISBN: 978-80-88429-99-9