Dyslexie (e-book)

e-kniha
230 Kč 230 Kč / 1 ks
Ke stažení

Zaostřeno na angličtinu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavním cílem knihy je pomoci čtenáři uvědomovat si obtíže spojené s dyslexií, jejich možný negativní vliv na osvojování anglického jazyka (resp. cizího jazyka obecně) a především nabídnout postupy, strategie a techniky výuky, které tyto negativní vlivy eliminují.

Publikace je ojedinělá v tom, že na ní spolupracovaly odbornice na výuku anglického jazyka a speciální pedagožka. Tento multioborový tým se snažil vzájemně propojit znalosti a pohled speciální pedagogiky a didaktiky angličtiny. Pedagogové tak v knize najdou nejen vysvětlení, co to dyslexie je a jakým způsobem ovlivňuje učení se cizímu jazyku, ale i konkrétní náměty pro stavbu běžné hodiny, v tomto případě angličtiny. Plány hodiny jsou umístěny na jedné straně knihy a na protější straně jsou komentáře, jak je možné danou aktivitu upravit pro žáky s dyslexií. Učitelé zde najdou i konkrétní materiály, které je možné ve výuce použít.

Kniha je určena zejména pro učitele angličtiny, inspiraci zde najdou i vyučující jiných cizích jazyků, kteří přemýšlejí o tom, jak výuku cizího jazyka co nejvíce diferencovat a přizpůsobit individuálním potřebám dětí. Dále ji využijí i rodiče dětí s dyslexií, speciální pedagogové pracující s těmito dětmi, ale také dospívající a dospělé osoby s touto poruchou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pedagogika a speciální pedagogika
Autor: Olga Zelinková, Monika Černá, Helena Zitková
Vydání: 1. brožované
Rok vydání: 2020
Počet stran: 158
ISBN (e-pub): 978-80-88290-66-7

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: