O nemocích a zdraví

Kód: 598
Tip
Značka: Pasparta
320 Kč
Skladem

Rozvoj emočních dovedností pro děti od pěti let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Docela určitě jste někdy byli nemocní! Někdy je to třeba jen obyčejná rýma a kašel, nemoc ale může být i vážnější. To pak člověk musí doma ležet delší dobu, nebo být dokonce v nemocnici! Víte, jaké druhy nemocí existují a jak vznikají? Jak se člověk má chovat, když je sám nemocný a hlavně, jak se může nemocem bránit?

Tato kniha dětského čtenáře citlivě informuje o různých nemocech, ukáže mu, jak s nimi bojovat a jak zvládat situace, které s nemocemi souvisí. Vždyť ani dospělým není příjemný dlouhý pobyt v nemocnici, nebo složitá vyšetření. Jednotlivé příběhy ukazují děti, z nichž každé má trochu jinou zkušenost s tím, jaké to je být nemocný. Každý čtenář se tak může s někým identifikovat a pochopit jeho pocity. Čtení srozumitelných textů, které doprovází bohaté ilustrace, je dobrou příležitostí, jak si na toto téma.

Nová obrázková kniha od Dagmar Geislerové citlivě a uceleně přibližuje téma nemocí, jejich prevence a zvládání a může posloužit jako odrazový můstek k rozhovorům o něm. Dětem v náročných a někdy emočně vypjatých situacích poskytuje oporu a nastiňuje možnosti jejich řešení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro děti
Autor: Dagmar Geislerová
Rok vydání: 10/2022

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: