Co vám chce říct vaše dítě s autismem (e-book)

e-kniha
350 Kč
Ke stažení

A jak mu můžete pomoci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Malé děti s autismem mívají velké problémy s popisováním svých myšlenek, pocitů a zážitků. Vnímají, přemýšlí, učí se a komunikují jiným způsobem a členové rodiny i učitelé musí zjistit, jak s rozdíly nakládat. Časem si dítě může osvojit, jak vyjádřit věci, které by ostatní měli vědět. Mnoho už ale známe díky dospělým lidem s autismem, jako je Maja Toudal.“ (z předmluvy Tonyho Attwooda)

Maja Toudal na základě vlastních zkušeností, rozhovorů s dalšími lidmi s autismem i s předními odborníky na poruchy autistického spektra pojmenovává a jasně vysvětluje mnoho aspektů autismu. Zkoumá řadu běžných problémů, kterým může dítě nebo dospívající s autismem čelit v různých (společenských) situacích. Ať se jedná o společné stolování v rodině, kamarádské vztahy, zvládání šikany a tlaku vrstevníků ve škole i na sociálních sítích, předcházení a zvládání záchvatů (meltdown) nebo obyčejné situace, jako je třeba nakupování bot a oblečení.

Maja předkládá řadu zajímavých a poutavých rad o tom, co dítě nebo dospívající s autismem potřebuje a proč. Kniha se tak může stát pro rodiče a učitele neocenitelným pomocníkem a základním průvodcem rodičovstvím a světem dětí s PAS.

Doplňkové parametry

Kategorie: Autismus
Autor: Maja Toudal
Ilustrace: Signe Sønderhousen
Překlad: Ester Prokešová
Rok vydání: 6/2023
Počet stran: 168
ISBN (e-pub): 978-80-88429-81-4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: